Історія

У 1935 році була відкрита семирічна школа в хуторі Шовковому і називалась Шовківська семирічна школа. Вона розташовувалась у трьох приміщеннях – селянських хатах. Першим директором Шовківської семирічної школи був Павло Павлович Ярошенко, його дружина Лариса Іванівна теж була вчителькою. Вдень учителі навчали дітей, а ввечері сідали за парти їхні батьки.

Наступним директором Шовківської семирічної школи був Никоненко Микола Юрійович.

Під час війни директором був Сінгур, завучем Бесараб А.К., яка потім переїхала в с. Михайлівку і працювала вчителем.

Після війни школа продовжувала знаходитись в трьох селянських хатах. У 1945 році директором Шовківської семирічної школи став демобілізований офіцер Радянської Армії Земляний Іван Хомич.

У 1959 р. 14 серпня введено загальнообов’язкову восьмирічну освіту. Шовківську семирічну школу переіменовано у Матвіївську восьмирічну школу.

Також не стало хуторів Шовкового, Цвіточного, Безименого, а стало називатись одне село Матвіївка.

На території с.Матвіївки, ближче до станції Янцево, була розташована ще одна школа. Безіменська СШ. Директором був Кочетов А.І., завучем – Богуславський М.О. До 1984 директором школи була Кришталь Л.К., завучем – Яресько Н.Г.

У центрі села розпочали будувати восьмирічну школу за проектом директора школи Земляного.

У 1963 р. побудовано Матвіївську восьмирічну школу: світлі великі класи, препараторські кімнати для біології, хімії та фізики, бібліотека, спортивний зал, піонерська кімната, учительська, кабінет директора, обладнано кімнату для медсестри.

Директором Матвіївської восьмирічної школи було призначено Івашину Віктора Сергійовича. За участю учнів, учителів, директора школи посаджено сад, алеї, зелені насадження, клумби.

У 1971 р. директором стала Корнієнко Л.Г., завучем – Колпаківська Г.Г. З ініціативи директора школи Корнієнко Л.Г. було побудовано шкільну їдальню, овочесховище, приміщення для потреб школи. У 1980 р. завуч Колпаківська Г.Г. пішла на пенсію. Директором школи стала Ремізова Т.П., а завучем – Корнієнко Л.Г. З 1983 р. директор школи Солошенко В.О., а завуч – Корнієнко Л.Г.

Безіменська початкова школа почала працювати в 1923 році в селянській хаті. Першим учителем був Чорний Олександр Федотович. У 1928 році було побудовано приміщення школи з 2х класних кімнат і квартири для завідувача. У школі працювало три вчителі: Віра Іллінічна, Мотря Василівна і Діна Матвіївна.

У 1933 році був призначений завідуючим школою Гончаров К.К., працювали вчителями Біла Н.М., Гамагіна (Махно) О.І. та Грушецька Р.І. Село було маленьке. Не було клубу і бібліотеки. Це був колгосп ім. Петровського. Головою колгоспу був Станкевич, а потім Олексенко К.Л., парторгом – Двірник І.М.

Учителі брали активну участь у побудові клубу разом з комсомольцями і молоддю села.

Уся культурно-масова робота покладалась на вчителів; Гамагіна (Махно) О.І. керувала драматичним гуртком в школі і в клубі, а Грушецька Р.І. – хоровим гуртком. Ставили п’єси для трудівників колгоспу, випускали стінгазети.

У школі була маленька піонерська організація. Вожатими призначалися комсомольці села. І от першою вожатою в школі була Ничога Марія Семенівна.

У 1938 році приміщення було переобладнано під класні кімнати. Зріс потік учнів, і початкова школа була реорганізована в неповну середню школу.

Після звільнення села Безіменного від фашистської навали, школа знову почала працювати. Хоч із запізненням, але 15 листопада 1943 року продзвенів перший дзвінок для дітвори.

У 1944 році школа була реорганізована в НСШ, в якій навчалось більше 100 учнів і працювали 10 вчителів.

За рішенням ІІ сесій 24-го скликання від 14 травня 2002 року Матвіївська ЗОШ І-ІІІ ступенів реорганізована у навчально-виховний комплекс «Всесвіт» зі структурними підрозділами:

  • Дитячий садок “Калинонька”
  • Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів із поглибленим вивченням предметів
  • Ліцей “Фортуна”
  • Мала академія мистецтв

Фесенко Олена Сергіївна – директор компленксу (ЗОШ) з 1990 року.

Народилася 20.03.1961 року, закінчила Запорізький державний університет, за спеціальністю філолог, учитель-методист, Відмінник освіти України.